Header Ads

HDP Hakkari Milletvekili Nihat Akdoğan tutuklandı

DHA/DW

Hakkari Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yürüttüğü terör soruşturması kapsamında aranan HDP Hakkari Milletvekili Nihat Akdoğan, kent merkezine 7 kilometre uzaklıktaki Depin Polis Kontrol Noktası'nda gözaltına alındı. Akdoğan tutuklandı.

Yürütülen terör soruşturması kapsamında aranan HDP Milletvekili Nihat Akdoğan, bugün öğlen saatlerinde Hakkari kent merkezine 7 kilometre uzaklıkta bulunan Depin Polis Kontrol Noktası'nda gözaltına alındı.

Gözaltına alınan HDP Milletvekili Akdoğan, polisler tarafından Hakkari Adliyesi'ne getirildi.

Hakkari Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yürüttüğü soruşturma kapsamında pazartesi gözaltına alınan HDP Hakkari milletvekili Nihat Akdoğan savcılık sorgusunun ardından çıkarıldığı Hakkari Sulh Ceza Hakimliği'nce tutuklandı.

Hakkari milletvekilleri Abdullah Zeydan ve Selma Irmak da tutuklanmıştı. Böylelikle Hakkari'nin 3 milletvekili de tutuklanmış oldu. Akdoğan'la birlikte tutuklanan HDP'li milletvekillerinin sayısı 10'a ulaştı.

HDP Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ'ın da aralarında bulunduğu dokuz HDP milletvekili geçen hafta tutuklanarak cezaevine konulmuştu.

DBP Eş Genel Başkanı Sebahat Tuncel de hakkında yürütülen soruşturma nedeniyle 'Silahlı terör örgütüne üye olmak' iddiasıyla hafta sonunda tutuklanmıştı.

HDP Van milletvekili Tuğba Hezer Öztürk ile Şırnak milletvekili Faysal Sarıyıldız hakkında da gözaltı kararı bulunuyor. Her iki milletvekili de yurtdışında bulunuyor.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.