Header Ads

Veli Saçılık: Zaten kolumu almışlardı, şimdi işimi de aldılar ama baş eğmeyeceğim

Kaynak: Sputnik News

'Hayata Dönüş' operasyonunda kolunu kaybeden Sosyolog Veli Saçılık, 2 gün önce yayımlanan kanun hükmünde kararnameyle de memuriyetten uzaklaştırıldı. Enver Aysever'in RS FM'deki programına katılan Veli Saçılık, "Zaten kolumu aldılar. İşimi de alarak beni kolsuz, kanatsız bırakmak istiyorlar. Buna baş eğmeyeceğim" diye konuştu.

2000 yılında, kamuoyunda 'Hayata Dönüş' olarak bilinen cezaevlerindeki siyasi tutuklulara yapılan operasyonda kolunu kaybeden Veli Saçılık, işten atıldı. Aile ve Sosyal Politikalar Ankara İl Müdürlüğü'nde sosyolog olarak çalışan Veli Saçılık iki gün önce yayımlanan kanun hükmünde kararname (KHK) ile kamu görevden alındı. Saçılık bugün Enver Aysever'in RS FM'deki 'Oyuna Devam' programının konuğu oldu. ​

‘KOLUM KÖPEĞİN AĞZINDA BULUNDU'

"Cezaevinde bir dozerle kolumu kopardılar. Sonra işimi aldılar" diye söze başlayan Şaçılık, "8 Mart Emekçi Kadınlar Günü bildirisi nedeniyle beni içeri aldılar. Hayata Dönüş operasyonunda kolumu dozerle aldılar. Hastanelerde ayağımdan zincirli kaldım. Kolum köpeğim ağzında bulundu" dedi.677 sayılı KHK’yle hakkında ihraç kararı verilen Veli Saçılık, polisler tarafından sürüklenerek gözaltına alındı.

‘TAZMİNATI ALMAK İSTEYEN HAKİMLER ŞİMDİ FETÖ'DEN TUTUKLU'

150 bin lira tazminatı devletten Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM) kararı ile alabildiğini söyleyen Saçılık, "Şimdi bunu benden geri istiyorlar. Bu kararı almak isteyen hakimler FETÖ üyeliğinden tutuklular" ifadelerini kullandı. "Emeğimle KPSS sınavını geçtim, sosyoloji bölümünü bitirdim. Emeğimle Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nda işe girdim" diyen Veli Saçılık, şöyle konuştu: "İşimden hiçbir gerekçe olmadan çıkarıldım. Sabahtan maaşımı alayım dedim, baktım bloke koymuşlar. 'Bankada tutmayacağım, ayakkabı kutusuna koyacağım' dedim önce, ödemediler. Sosyal medya baskısıyla ödemeyi yaptılar. Bu ay kızım ve eşimle aç kalmayacağım."KHK ile işinden atılan Veli Saçılık: "Bizi açlıkla terbiye edemezsiniz. Biz aç olarak mevsimler boyu yaşarız. Siz onursuzluğunuzla yaşayın".

‘HAK ETTİĞİM YERİ BİR KARARNAME İLE BIRAKMAM'

Kazandığı memuriyete soru çalarak gelmediğini kaydeden Sosyolog Veli Saçılık, "Hak ettiğim yeri, bir kararname ile de bırakmam. Bunun hesabını sormak için uğraşacağım. Zaten kolumu aldılar. İşimi de alarak beni kolsuz, kanatsız bırakmak istiyorlar. Ben baş eğmeyeceğim. Sadece toplumsal duyarlılık talep ediyorum" dedi.

Daha fazla: https://tr.sputniknews.com/turkiye/201611241025970354-klumu-aldilar-bas-egmeyecegim/

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.