Header Ads

İsmet Berkan'ın Hürriyet'teki işine son verildi

Sputnik/Medya Radar

Hürriyet gazetesinde 6 yıldır köşe yazarlığı yapan İsmet Berkan'ın işine son verildi.

Kararı ilk olarak gazeteci Cem Küçük duyururken, Berkan da Hürriyet'te bu kararı kimin aldığını bilmediğini, Küçük'e sorulabileceğini söyledi.

Medyaradar'dan Alev Gürsoy Cimin'e konuşan Berkan, iddiayı doğrulayarak, "Evet Hürriyet'le yollarımızın ayrıldığı doğrudur. Bunun adına tam anlamıyla kovulma diyebilir miyiz bilmiyorum. Anlaşmalı bir şekilde saygılıca yol arkadaşlığımıza son verdik" dedi.

"Aydın Bey mi sizi gönderdi?" sorusunu, "Sayın Aydın Doğan'la görüşmeyeli belki de en az 3 yıl olmuştur. Bu kararı kim neden verdi inan ben de bilmiyorum" diye yanıtlayan Berkan, neden işten atıldığını bilmediğini de kaydetti.

"Yazılarınızla ilgili bir sıkıntı mı söz konusu oldu?" sorusuna Berkan şu yanıtı verdi:

"Bunu ben de bilmiyorum.Detayları da Cem Küçük'e sorarsınız. Madem her şeyi biliyor. Her şey daha çok yeni. İlerleyen günlerde öğreneceğim. Hürriyet'i seviyordum, gazeteme ve karara da saygım sonsuz."

Berkan, Kabataş’ta başörtülü bir kadının, Gezi eylemcilerinin taciz ve saldırısına maruz kaldığı iddiasının gündeme getirildiği günlerde “Çok ama çok acı bir öykü. Maalesef gerçek. MOBESE görüntüleri dahil pek çok şey var, savunulur tarafı olmayan bir olay” demişti. Olayın gerçekleşmediği ortaya çıkmıştı.

Berkan olaydan yaklaşık olarak 2 yıl sonra Hürriyet'ye yayımlanan yazısında Kabataş görüntülerini izlediğine dair açıklamalarını 'yeterli kontrol sürecini uygulamadan' yaptığını belirterek özür dilemişti.


Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.