Header Ads

Kılıçdaroğlu: Bir parti, bir insan ilkeli olmalıdır. Bizim ilkemiz nedir ? Hiçbir gazeteci hapiste olmasın


CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, babası Fehmi Tanrıkulu'yu kaybeden CHP Parti Meclisi Üyesi ve İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu'ya Diyarbakır'da taziye ziyaretinde bulundu. CHP lideri Diyarbakır'da gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Kılıçdaroğlu, "Bir parti, bir insan ilkeli olmalıdır. Bizim ilkemiz nedir ? Hiç bir gazeteci hapiste olmasın" dedi. Kılıçdaroğlu konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Adana'da hapisteki bir grup gazetecinin ismini andığım için, belli çevrelerden tepki geliyor. Şunu rahatlıkla söyleyebilirim. Bir parti, bir insan ilkeli olmalıdır. Bizim ilkemiz nedir ? Hiçbir gazeteci hapiste olmasın. Kalemi dolayısıyla yazı yazan düşüncelerini açıklayan bir insan, benim düşüncelerimi desteklediği zaman dışarı çıksın, benim düşüncelerimi desteklemediği zaman hapse girsin. Siyaset çifte standart kabul etmez. Doğru duracaksınız, ilkeli duracaksınız. Ben 146 gazetecinin tutuklanmasını istemiyorum. Türkiye'nin uluslararası araneda demokrasi ayıbıdır 146 gazetecinin tutuklanması bu ayıptan Türkiye'nin arındırılmasını istiyorum. Benim ilkelerim,düşüncelerim var. Partimizin ilkeleri, düşünceleri var. Biz hiç bir gazetecinin tutuklanmasını hapse atılmasını istemiyoruz.

Kılıçdaroğlu, bir gazetecinin ağabeyi Celal Kılıçdaroğlu ile ilgili sorusuna, "Ağabeyim ile ilgili bir sorun yoktur arkadaşlar" karşılığını verdi.

Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı'nın 200 bin doları bozdurduğuna ilişkin dekontun açıklanmasına yönelik açıklama yaptı.

Kılıçdaroğlu:" Gördünüz mü dekontu ? Görmediniz. Ben de görmedim. Sayın Cumhurbaşkanı'nın 200 bin doları bozdurduğuna ilişkin dekontun açıklanması beni çok mutlu etti. Ama bu dekontu hepimizin görme ihtiyacı var. Dekontu niye gizliyoruz ki? Dekont şeref madalyasıdır. Ben 200 bin doları şu tarihte bozdurdum diyecek değil mi? Ama gizliyorsunuz. Niye gizliyorsunuz ? Kafamızdaki soruları besliyor bu gizleme. Dolayısıyla gizlenmemeli dekont kamuoyuna açıklanmalı. Vatandaşa diyorsun dolar bozdur, vatandaş gidip doları bozduruyor. Sen de dolarını bozdurduğunu söylüyorsun. Dekontunu vermiyorsun, gizliyorsun. Olmaz" diye konuştu.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.