Header Ads

İstanbul'da terör saldırısı: Reina'ya giren silahlı saldırgan 39 kişiyi öldürdü

dw

İstanbul Ortaköy semtindeki Reina adlı gece kulübüne giren bir kişinin uzun namlulu silahla ateş açması sonucu İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun yaptığı açıklamaya göre 39 kişi hayatını kaybederken, 69 kişi de hastanelerde tedavi altına alındı. Soylu yaralılardan dördünün durumunun ağır olduğunu söyledi.

İçişleri Bakanı Soylu şöyle konuştu: "Aldığımız bilgilere göre 39 insanımız hayatını kaybetti, 21'inin kimliği belli, 18'inin kimliğiyle ilgili tespit çalışmaları devam ediyor. Ölenlerin 15'i yabancı uyruklu 5'i Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı. Kimliği belirlenemeyenlerle ilgili çalışmalar devam ediyor."
Bu saldırının bir "terör saldırısı" olduğunu söyleyen Soylu, saldırganı arama çalışmalarının devam ettiğini söyledi. Soylu şöyle konuştu: "Elbette ki bir terör saldırısıyla karşı karşıyayız. Milletin umutlarını tazelediği bir yılbaşı gününde, insanların korumasız olduğu bir yerde, böyle insanların bir şeyden habersiz olduğu anda insanlık dışı ve aşağılık bir saldırı" dedi.

Saldırının ardından bir açıklama yapan Adalet Bakanı Bekir Bozdağ da saldırıyı kınadı. Bozdağ "Bu, Türkiye'mize, huzurumuza, birliğimize, kardeşliğimize ve hepimize yapılmış kalleş ve hain bir terör saldırısıdır. Hiçbir terör saldırısı; birliğimizi bozamayacak, kardeşliğimizi yok edemeyecek,Türkiye'nin terörle etkin mücadelesini zaafa uğraşamayacaktır. Terörün kökünü kazımak için Türkiye, bundan önce olduğu gibi bundan sonra da kararlı ve etkin mücadelesini sürdürecek/terörü bitirecektir" ifadelerini kullandı.

Türkiye son aylarda art arda yaşanan terör saldırılarıyla sarsılıyor. En son 10 Aralık tarihinde İstanbul'un Beşiktaş semtinde meydana gelen bombalı saldırılarında 44 kişi hayatını kaybetmişti.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.