Header Ads

16. !f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali kazananları..


16. !f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali, Soho House İstanbul’da yapılan ödül töreniyle sona erdi. Cemre Ebüzziya’nın sunuculuğunu yaptığı gecede Keş!f Yarışması Ödülleri, Aşk & Başka Bi’ Dünya ve Türkiye’den Kısalar İzleyici Ödülleri sahiplerini buldu.

Sinema dünyasından usta isimlerin “sinemada cesur hikâye anlatımı ve biçimsel arayış” kriterlerini gözeterek, “en ilham veren yönetmen”i seçtikleri Keş!f Uluslararası Yarışma’da bu yıl, ABD, Almanya, Arjantin, Birleşik Arap Emirlikleri, Birleşik Krallık, Fransa, Hollanda, İran, İsrail, Kanada, Katar, Mısır, Peru, Polonya, Tayland’dan toplam 9 film, 10.000 dolar para ödüllü Keş!f Ödülü için yarıştı. 10. kez düzenlenen Keş!f Uluslararası Yarışma kapsamında “Lantouri” filmiyle İranlı yönetmen Reza Dormishian’ı “yılın keşfi” seçildi.

Tamer El Said ise “In the Last Days of the City/Şehrin Son Günlerinde” filmiyle, Jüri Özel Ödülü ve SİYAD Ödülü olmak üzere iki ödüle layık görüldü.

Aşk ve Başka Bi’ Dünya Yarışması’nın birincisi Arap Baharı’nı konu alan “The War Show/Savaş Şovu” seçilirken, Türkiye’den Kısalar İzleyici Ödülü ise Pınar Yorgancıoğlu’nun “Nebile Hanım’ın Solucandeliği” filmine verildi.

Gecede ayrıca, Theo Anthony’nin “Rat Film/Fare Filmi”ne Jüri Özel Ödülü verildi.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.